Hétvégén új rendszerű versennyel készültek a NiburSE - Haladás VSE íjászai. A felkészülési tesztverseny a Húsvét és a rangos Grand Prix verseny ellenére viszonylag sok versenyzőt vonzott és nagyon jó hangulatban telt. A jáki lőtéren megrendezett kupán közel 60 fő vett részt főleg a nyugati régióból. Visszajelzések alapján tetszett az új rendszer a versenyzőknek, bár még néhány ponton finomítani kell a működésen, de a következő ilyen jellegű versenyre már biztosan megfelelően fog zajlani minden. Október 28-ára tervezzük a Walking Hunter Final megszervezését, ami a kültéri 3D szezon végét is jelenti. De előtte szeptemberben Kétvölgyön rendezzük a 3D Országos bajnokságot.

Takács Gergő: "Még tavaly jött az ötlet, hogy mi lenne, ha egy más fajta versenyt csinálnánk, mint az eddigi megszokott. Eredetileg évadnyitó versenynek terveztük márciusban. De az időpont ütközött a LVL1-s edzői képzéssel, amit szintén mi szervezünk, így esett a választás Húsvétra. Örülök, hogy ennyien eljöttek és kipróbálták ezt a fajta versenyt is."

Természetesen versenyzőink is részt vettek a megmérettetésen és többen is kimagasló eredményt tudtak elérni, jó felkészülés lehetőség volt a soron következő versenyekre:

Tomsics Balázs TR-RB 1. hely | Molnár József BB 1. hely | Molnárné T. Szilvia TR-RB 1. hely | Kondora Cecília TR-RB 2. hely | Gellén László HU 1. hely | Simon Zoltán HU 2. hely | Talpas Gy. Csaba BB 2. hely | Donázy Imola HU 1. hely | Tóth Barnabás HU serdülő 1. hely

text
text
text
text
text
text
text
text

Két érmet gyűjtöttek be íjászaink a 3D Országos Bajnokságon. Tomsics Balázs csupán három, míg Kukorelli Edit nyolc ponttal maradt le...
Kukorelli Edit révén egy bronzérmet gyűjtöttek be sportíjászaink az Örkényben megrendezett 3D Grand Prix-versenyen. Az utóbbi időben remekül szereplő Tomsics...
Hosszú idő után ismét szabadtéri edzéseket is tarthat klubunk sportíjász szakosztálya. Az új pálya a Homok úti régi szabadidőközpont területén...
Egyesületünk összesen tíz versenyzővel képviseltette magát az Écsen megrendezett 3D versenyen. Sportíjászaink közül Tomsics Balázs, Szabolcsi Bence és Kukorelli Edit...
Két éremmel kezdték meg a 3D szabadtéri szezont klubunk íjászai. A Falsőtárkányban megrendezett Grand Prix-viadalon Tomsics Balázs első, míg Kukorelli...
text
text
text
text

Szeretném, ha Szombathelyen és környékén minél többen íjászattal foglalkoznának (ki hobbi, ki verseny szinten). Úgy döntöttem, hogy indítok külön edzést a kezdők és az utánpótlás versenyzők számára. Ezt a sportot szinte bárki bármikor elkezdheti, sőt azt szoktam mondani, minél idősebb vagy annál nyugodtabb is.

Az oktatás egyénre szabott tematika alapján történik. Mivel egyéni sportág, ezért mindenkinek máshol tart a fejlettségi szintje. Feladatomnak érzem, hogy az utánpótlás versenyzők, olyan közegbe kerüljenek, ahol a sport, a fejlődés, a tanulás és a barátság a legfontosabb. Első hónapokban nem szükséges a felszerelés, mindent biztosítunk. 

Gyerekeknél alapvető a helyes technika megtanítása. Mivel az íjászat az egyik legösszetettebb sportág elég sok odafigyelést és koncentrációt igényel. Ezzel elősegítve a gyerekek teljesítőképességét és eredményességét az iskolában. Az íjászat lépcsőin haladva, megtanuljuk, hogyan lehetünk kitartóak, hogyan küzdjük le és álljunk fel egy kudarc után. Segítem a gyerekeket abban, hogy a sport által megtanult dolgokat, hogyan tudják beépíteni a mindennapi életükbe. Emellett folyamatosan felkészítem őket különböző versenyekre, országos bajnokságokra és Diákolimpiára. 

További információért keressetek bizalommal!

Takács Gergő

+36 30 6300 237

takacs.gergo@haladasvse.hu

6 éve vagyok a Haladás VSE Sportíjász Szakosztályának vezetője. Az út, amin idáig jöttünk rögös volt. Sok siker és kudarc tarkítja életünk. De sosem kívántam másik csapatot; az én csapatom a legjobb! Mindenkire egyformán büszke vagyok.  Csapatvezetőnek és edzőnek lenni, nem könnyű feladat. Sajnos, sokan elfelejtik, hogy felelőlesek vagyunk a hozzánk csatlakozó emberekért. Támaszt és biztonságot kell nyújtanunk a gyerekek és a fiatalkorú versenyzők számára.

A csapattal elszakíthatatlan bizalom fűz össze minket, ami hosszú idő alatt fonódott össze. Felelősséggel tartozom irántuk és fordítva. Tudom, hogy követnek és támogatnak. Tudják, mit szeretnék elérni és tudják, hogy számíthatnak rám. Sosem az ego vitt előre, mindig azt néztem, ami a csapat érdeke. Szabályokat hozunk, amik azért vannak, hogy a csapat együtt maradjon, és együtt haladjanak a célok felé. A vezető a csapatért dolgozik, a csapat a vezetőért, ez szimbiózis. Ez tartja mozgásban az egészet. 

Hiszünk abban, amit csinálunk, és hiszünk egymásban. Ez a Nibur SE filozófiája! 

2010-ben volt egy álmom, ami már nem csak enyém, hanem az övüké, a miénk!

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com